FAQFAQ

W jakich godzinach działa Goldwings – Symulatory Lotów?

Standardowo jesteśmy otwarci przez 7 dni w tygodniu. Jednak w przypadku pilotów czy wynajmu symulatora na wiele godzin lub imprez specjalnych (integracje, urodziny) terminy ustalane są indywidualnie i mogą wykraczać poza nasz standardowy harmonogram.

Czy lot w symulatorze jest realistyczny?

Nasze symulatory posiadają dokładnie odwzorowane kokpity samolotów Cessna 182, Diamond DA-42 NG oraz Airbus A-320. Dodatkowo symulator Cessna 182 ma funkcję full motion czyli cały symulator ruszając się w trakcie sesji symuluje siły jakie oddziałowują na pilota w trakcie lotu. Wszystkie panele, instrumenty pokładowe czy fotele pilotów wyglądają i działają dokładnie tak, jak w prawdziwym samolocie. Zaprojektowany specjalnie w tym celu system audiowizyjny sprawia, że lot jest niezwykle realistyczny - w czasie manewrów odnosi się wrażenie, że naprawdę znajdujemy się w powietrzu.

Czy symulator jest certyfikowany?

Tak! W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów nasze symulatory są certyfikowane i nadają się do szkolenia lotniczego. To o wiele bardziej restrykcyjne oprogramowanie oraz dodatkowe funkcje których nie znajdziecie u konkurencji (np.: maski tlenowe).

Jakie są wymagania wiekowe?

Nie ma :) Możesz przyjść nawet z niemowlakiem. Gwarantujemy, że bujanie naszego full motion symulatora doprowadzi Twojego malucha do przyjemnej drzemki.

Jak należy się ubrać?

Przyjdź ubrany jak chcesz, byle nie w szpilkach (no chyba, że chcesz zostać stewardessą :)).

Czy wymagana jest wiedza lotnicza?

Nie, nie jest wymagana. W przeciwieństwie do naszej konkurencji nie jesteśmy brodatymi informatykami którzy udają, że potrafią latać. Jesteśmy grupą profesjonalnych instruktorów lotniczych, którzy czynnie latają na wielu typach samolotów, między innymi na ciężkich odrzutowcach. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą. W ofercie mamy loty widokowe oraz wstępne szkolenie lotnicze.

Kto pilotuje samolot w czasie sesji?

Każdy uczestnik zasiada w fotelu kapitana i przejmuje kontrolę nad całym samolotem. Nasz instruktor siedzący na prawym fotelu, asystuje w czasie lotu, udziela wskazówek i interweniuje jedynie w sytuacjach tego wymagających.

Czy muszę rezerwować lot?

Ze względu na specyfikę usługi, rekomendujemy wcześniejsze zarezerwowanie lotu przez internetowy system rezerwacji. Oczywiście lot można wykupić także na miejscu w lokalu, jednak w przypadku tego sposobu rezerwacji nie możemy zagwarantować dostępności symulatora "od ręki".

Jak zarezerwować symulator?

W przypadku standardowych pakietów oferowanych na stronie, prosimy o rezerwację lotu przez internetowy system rezerwacji. W celu zorganizowania eventu lub imprezy prywatnej a także w przypadku chęci wynajęcia symulatora na określoną ilość godzin, prosimy o kontakt mailowy.

Jak długo ważne są vouchery?

Wszystkie vouchery dostępne w naszej ofercie zachowują ważność przez 6 miesięcy od daty zakupu.

Czy konieczne jest wcześniejsze przybycie?

Mając na uwadze określony harmonogram rezerwacji symulatora, a także ze względu na specyfikę usługi należy przybyć nie później niż 15 minut przed sesją, co pozwoli na spokojne przygotowanie oraz zapoznanie się z podstawowymi informacjami i instrukcjami. W przypadku spóźnienia względem godziny rezerwacji, lot w symulatorze ze względów organizacyjnych nie będzie mógł zostać przedłużony.

Czy mogę wybrać własny scenariusz lotu?

Początkujących użytkowników zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nas standardowych scenariuszy. Osoby szukające dodatkowych wrażeń mogą wskazać m.in. lotnisko, warunki pogodowe, a także awarie z jakimi chcieliby się zmierzyć. W tym celu prosimy o wcześniejszą informację.

Czy jest możliwość zmiany rezerwacji?

Każdą rezerwcję można modyfikować do 24 godzin przed lotem. W tym celu należy skontaktować się z nami mailowo pod adresem info@symulatory-lotow.pl bądź telefonicznie.

Kto może towarzyszyć mi w czasie lotu?

Każdemu uczestnikowi w czasie lotu towarzyszyć mogą (w zależności od symulatora) maksymalnie do 6 osób.